Home Strona Główna
OZZL Region Ziemi Lubelskiej
Stanowisko ws uwzględnienia czasu dyżurów do uprawnień powiązanych ze świadczeniami ZUS-owskimi PDF Drukuj Email
Środa, 27 Grudzień 2017 16:45

Stanowisko Zarządu Regionu Ziemi Lubelskiej Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy z dnia 9 maja 2015 r. o potrzebie uwzględniania czasu dyżurów do uprawnień powiązanych ze świadczeniami ZUS-owskimi

Więcej…
 
Stanowisko Nr 2 Zarządu RZL OZZL z dnia 17 listopada 2017 r. w sprawie niedopuszczalnych zapisów w projekcie ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym. PDF Drukuj Email
Piątek, 17 Listopad 2017 18:00

Niedopuszczalną, w ocenie Zarządu Regionu Ziemi Lubelskiej OZZL, regulacją jest utrzymanie przepisów przejściowych dotyczących statusu lekarza systemu PRM tylko do 31 grudnia 2020 roku w procedowanym projekcie ustawy.
Rozwiązanie to, będzie skutkować utratą życia lub ciężkim uszczerbkiem na zdrowiu pacjentów na SOR - ach w związku z brakiem dostępu do wystarczającej ilości lekarzy systemu po tej dacie, w jednostkach systemu, którymi są  również szpitalne oddziały ratunkowe (zgodnie art. 32 ust.1. ustawy).

 

Więcej…
 
Jak nam służy służba zdrowia? PDF Drukuj Email
Czwartek, 09 Listopad 2017 09:55

Dr Andrzej Ciołko, prezes poprzednich dwóch Kadencji Okregowej Rady Lekarskiej w Lublinie, vice przewodniczący ZRZL OZZL niestrudzenie powtarza:


czas na 6,8 % PKB środków publicznych na zdrowie,

lepsze warunki leczenia i zatrudnienia


 

Tu i Teraz - Widzę, słucham, pytam: 6 listopada 2017 - TVP3 Lublin

45 min 20 s do 49 min 20 s debaty - wygłoszone meritum problemu.

 

Przyznam się, że początkowo miałem niedosyt po debacie, gdyż nie byłem w stanie zaprzeczyć wszystkim fałszywie stawianym tezom (absurdalnym stwierdzeniom, że wszystko jest dobrze w sytuacji gdy poziom finansowania ze środków publicznych leczenia ludzi nie zapewnia bezpieczeństwa zdrowotnego obywateli, który powoduje niewystarczające szkolenie nowych kadr specjalistów medycznych, nieefektywne wykorzystywanie istniejących zasobów ludzkich i diagnostycznych a w końcu hamuje dostęp do nowych technologii diagnostycznych i lekowych). W pierwszym wystąpieniu zakończonym pytaniem retorycznym, udowodniłem, ze największym w tej sytuacji złem jest ignorancja, ignorancja ze strony zarządzających wszystkich szczebli, którzy nie stosują istniejącego prawa i zaleceń WHO. W drugim wystąpieniu poza odparciem fałszywej tezy, przypomniałem, ze średnia krajowa jest miarą potencjału gospodarki danego kraju, zwróciłem też uwagę, że pracownikom medycznym trzeba dać nadzieje, tu i teraz, już od dziś aby porzucili myśli o wyjeździe z kraju, co najmniej rewaloryzując od zaraz wynagrodzenia nie zaś dopiero w 2025 roku a niebawem zapewnić co najmniej  1 średnia krajowa. Ale gdy w spokoju zobaczyłem powtórnie debatę, to twierdze, ze po raz kolejny mieliśmy okazje zaprezentować istotę protestu medyków:

"Narodzie 6,8 PKB nakładów publicznych na zdrowie, wyjdzie Ci na zdrowie"

ZRZL OZZL
Antoni Rybka - przewodniczacy zarzadu

 
Zaproszenie na zebranie ZRZL OZZL PDF Drukuj Email
Czwartek, 02 Listopad 2017 10:01

Zaproszenie na zebranie ZRZL OZZL w dniu 17.11.2017 piątek


o godz. 17.00 I termin,
17.30 II TERMIN
w siedzibie Izb Lekarskich
ul. Chmielna 4

ZRZL OZZL
Antoni Rybka - Przewodniczący zarządu

 
Debata z udzialem Przewodniczącego ZRZL OZZL - Tu i Teraz - Widzę, słucham, pytam PDF Drukuj Email
Wtorek, 07 Marzec 2017 15:29

Tu i Teraz - Widzę, słucham, pytam: 6 marca 2017

Bardzo niebezpieczne "tezy marcowe" w  41.52 do 44.10 minucie programu.
Proszę zwrócić uwagę na ogólne zadowolenie z projektów reform zdrowotnych, wypowiedź jednego z ekspertów w duchu "prawo i cynizm" o tzw konsolidacji wewnętrznej.

Narracja bardzo niebezpieczna zapowiadająca burzenie porządku prawnego polegającego na pracy pod kierownictwem ordynatora - zgodnie z dziedziną specjalizacji(oddziału szpitalnego) oraz tak jak to  ma już miejsce: zastępowanie umów o pracę "w oddziale szpitalnym" na pracę w "szpitalu", daje pracodawcy a priori nieograniczone prawo dysponowania pracą lekarza niejednokrotnie niezgodnym z posiadanym profilem dyplomu specjalizacji, praktyki i doświadczenia zawodowego.

ZRZL OZZL
Antoni Rybka - przewodniczacy zarzadu

 
«PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
created by dastudioCopyright © 2022 Open Source Matters. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.