Home Uchwały Oświadczenie ZRZL OZZL z dnia 02.01.2018 w związku z nie uwzględnieniem czasu dyżurów do uprawnień powiązanych ze świadczeniami ZUS-owskimi
Oświadczenie ZRZL OZZL z dnia 02.01.2018 w związku z nie uwzględnieniem czasu dyżurów do uprawnień powiązanych ze świadczeniami ZUS-owskimi PDF Drukuj Email
Wtorek, 02 Styczeń 2018 16:56

W świetle artykułów 95 i 96 ustawy o działalności leczniczej Zarząd Regionu Ziemi Lubelskiej OZZL stwierdza, że tak zaplanowana przez pracodawcę praca ponadnormatywna lekarza, w której można wyróżnić dwa okresy:

1-niezależny od woli pracownika w wynikający obligatoryjnie z zapisów ustawy art. 95.1 wynoszacy10 godzin i 5 minut tygodniowo w okresie rozliczeniowym, co daje rocznie ok. 524 godziny ponadnormatywne rocznie

2- zależny od woli pracownika art. 96. ust. 1 ustawy powyżej 48 godzin

czyni, że dodatkowo, ponadnormatywnie przepracowane godziny w obu okresach nie są uwzględniane, nie mają powiązania ze świadczeniami zusowskimi, czyli przyszłymi emeryturami.

 

Należy zauważyć, że w pierwszym przypadku lekarz jest pod przymusem ustawy świadczenia tak ustalonej pracy przez pracodawcę i jest też pozbawiony obligatoryjnie przyszłych świadczeń emerytalnych za nią.

 

W drugim przypadku Lekarz godząc się na pracę powyżej 48 godzin tygodniowo sam decyduje o swoim "niewolniczym traktowaniu".

Zatem słuszna jest teza, że skoro przepisy prawa pozbawiają nas słusznie należnych praw, a czynią z nas "białych niewolników", to niewyrażanie zgody na pracę ponadnormatywną w zakresie powyżej 48 godzin tygodniowo w okresie rozliczeniowym jest dodatkowym wystarczającym w tej sprawie argumentem, poza dotychczas podnoszonymi przez OZZL oraz prawami wynikającymi z ustawy o działalności leczniczej art. 96, przynajmniej do czasu uwzględniania godzin dyżurowych do uprawnień związanych ze świadczeniami emerytalnymi zarówno, w zakresie 10 godzin i 5 minut jak i powyżej.

Sekretarz Zebrania
Andrzej Ciołko - W-ce Przewodniczący ZRZL OZZL

Przewodniczący Zabrania
Antoni Rybka - Przewodniczący ZRZL OZZL

 

Oświadczenie

 
created by dastudioCopyright © 2022 Open Source Matters. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.