Home
OZZL Region Ziemi Lubelskiej
Zarząd Regionu Ziemi Lubelskiej OZZL
Czwartek, 25 Wrzesień 2008 08:47
Więcej…
 
Plakat
Czwartek, 07 Wrzesień 2017 19:04

Plakat OZZL - do pobrania.

 
ODPOWIEDŹ NA PYTANIE PRAWNE
Czwartek, 06 Październik 2016 11:40

Przedmiot odpowiedzi:
1. Czy w przedstawiona w stanie faktycznym sytuacja może naruszać zasadę niezwłoczności udzielenia świadczeń medycznych?

Stan faktyczny:
Pan Antoni Rybka (dalej jako Zleceniodawca) zaznacza, iż do dnia 1 października na oddziale chirurgii oraz na oddziale ortopedii dyżurowało po jednym lekarzu. W takiej sytuacji, jeżeli na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym (dalej jako SOR) wynikła potrzeba niezwłocznego udzielenia świadczeń medycznych przez ortopedę, ortopeda niezwłocznie udawał się na SOR celem udzielenia świadczenia – drugi lekarz pozostawał natomiast na oddziale. Obecnie, co wynika z Zarządzenia Dyrektora SP ZZOZ w Janowie Lubelskim nr 29/2016, na w/w oddziałach dyżur ma pełnić tylko jeden lekarz (lekarz oddziału chirurgii ogólnej), drugi z lekarzy pełnić ma dyżur pod telefonem. Zarządzenie stworzy sytuację, w której brak będzie możliwości niezwłocznego udzielenia świadczenia na jednym z oddziałów, w sytuacji gdy lekarz dyżurny przebywać będzie na drugim oddziale bądź na obu oddziałach w sytuacji, gdy lekarz dyżurny przebywać będzie na SOR.

Więcej…
 
Lekarz rezydent, młody lekarz to nie student, to pracownik !!!
Środa, 09 Marzec 2016 19:47

Komentarz do dwóch audycji rozmowy niedokończone

Więcej…
 
Komentarz - skutki ustawy o sieci - to tylko działania pozorne
Środa, 03 Styczeń 2018 17:10

 

To tylko pozorne działanie, bo bez większych nakładów publicznych co najmniej na poziomie 6,8 % PKB na ochronę zdrowia w Polsce, nic się nie zmieni. I nawet nie poprawi tego projekt rozporządzenia w sprawie możliwości łączenia dyżurów na kilku różnych oddziałach przez jednego lekarza jednocześnie. Przypomnę tylko, że sieć szpitali pozwala już dyrektorom jednostek na konsolidacje oddziałów co wiąże się z np. redukcją etatów i kosztów, bo zamiast dwóch, trzech, czterech ordynatorów, odpowiednio dwóch, trzech, czy czterech oddziałowych może być przecież jedna osoba. A to z kolei odbija się niekorzystnie na pacjentach i na jakości leczenia przez specjalistów.

 

Więcej…
 
«PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
created by dastudioCopyright © 2018 Open Source Matters. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.