Home
OZZL Region Ziemi Lubelskiej
Zarząd Regionu Ziemi Lubelskiej OZZL
Czwartek, 25 Wrzesień 2008 08:47
Więcej…
 
Plakat
Czwartek, 07 Wrzesień 2017 19:04

Plakat OZZL - do pobrania.

 
ODPOWIEDŹ NA PYTANIE PRAWNE
Czwartek, 06 Październik 2016 11:40

Przedmiot odpowiedzi:
1. Czy w przedstawiona w stanie faktycznym sytuacja może naruszać zasadę niezwłoczności udzielenia świadczeń medycznych?

Stan faktyczny:
Pan Antoni Rybka (dalej jako Zleceniodawca) zaznacza, iż do dnia 1 października na oddziale chirurgii oraz na oddziale ortopedii dyżurowało po jednym lekarzu. W takiej sytuacji, jeżeli na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym (dalej jako SOR) wynikła potrzeba niezwłocznego udzielenia świadczeń medycznych przez ortopedę, ortopeda niezwłocznie udawał się na SOR celem udzielenia świadczenia – drugi lekarz pozostawał natomiast na oddziale. Obecnie, co wynika z Zarządzenia Dyrektora SP ZZOZ w Janowie Lubelskim nr 29/2016, na w/w oddziałach dyżur ma pełnić tylko jeden lekarz (lekarz oddziału chirurgii ogólnej), drugi z lekarzy pełnić ma dyżur pod telefonem. Zarządzenie stworzy sytuację, w której brak będzie możliwości niezwłocznego udzielenia świadczenia na jednym z oddziałów, w sytuacji gdy lekarz dyżurny przebywać będzie na drugim oddziale bądź na obu oddziałach w sytuacji, gdy lekarz dyżurny przebywać będzie na SOR.

Więcej…
 
Lekarz rezydent, młody lekarz to nie student, to pracownik !!!
Środa, 09 Marzec 2016 19:47

Komentarz do dwóch audycji rozmowy niedokończone

Więcej…
 
Debata z udzialem Przewodniczącego ZRZL OZZL - Tu i Teraz - Widzę, słucham, pytam
Wtorek, 07 Marzec 2017 15:29

Tu i Teraz - Widzę, słucham, pytam: 6 marca 2017

Bardzo niebezpieczne "tezy marcowe" w  41.52 do 44.10 minucie programu.
Proszę zwrócić uwagę na ogólne zadowolenie z projektów reform zdrowotnych, wypowiedź jednego z ekspertów w duchu "prawo i cynizm" o tzw konsolidacji wewnętrznej.

Narracja bardzo niebezpieczna zapowiadająca burzenie porządku prawnego polegającego na pracy pod kierownictwem ordynatora - zgodnie z dziedziną specjalizacji(oddziału szpitalnego) oraz tak jak to  ma już miejsce: zastępowanie umów o pracę "w oddziale szpitalnym" na pracę w "szpitalu", daje pracodawcy a priori nieograniczone prawo dysponowania pracą lekarza niejednokrotnie niezgodnym z posiadanym profilem dyplomu specjalizacji, praktyki i doświadczenia zawodowego.

ZRZL OZZL
Antoni Rybka - przewodniczacy zarzadu

 
«PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
created by dastudioCopyright © 2017 Open Source Matters. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.